skip_main skip_menu skip_search

Deklaracija dėl slapukų naudojimo

Kas yra slapukai

Slapukai yra trumpi tekstiniai failai, sukurti žiniatinklio serverio ir išsaugoti jūsų kompiuterio naršyklėje. Vėliau sugrįžus į tą pačią svetainę, naršyklė siunčia išsaugotą slapuką atgal, o serveris gauna visą anksčiau išsaugotą jūsų kompiuteryje informaciją. Didžioji dauguma svetainių naudoja slapukus.

Kokios yra slapukų kategorijos

Slapukus galima suskirstyti į kategorijas pagal tai, kas juos įkelia į svetainę, pvz.:

  • Lankomos svetainės slapukai – jie galioja tik tos svetainės domene, kurioje jūs naršote. Šie slapukai laikomi saugiausiais.
  • Svetimi slapukai yra įkelti iš kito domeno skripto pagalba. Tokiu būdu naudotojus galima sekti skirtinguose domenuose. Dažniausiai tokie slapukai naudojami siekiant įvertinti reklaminių kanalų veiksmingumą.

Pagal trukmę slapukus galima suskirstyti į:

  • Seanso slapukus, kurie yra pašalinami iš jūsų kompiuterio uždarius naršyklę.
  • Ilgalaikiai slapukai išlieka ir uždarius naršyklę. Tokie slapukai pašalinami tik po labai ilgo laiko tarpo (priklausomai nuo jūsų naršyklės ir slapukų nustatymų). Šiuos slapukus galima pašalinti rankiniu būdu.

Kokiu tikslu mes naudojame slapukus

Mūsų svetainėje mes naudojame šiuos slapukus:

  • Techniniai – lankomos svetainės, seanso slapukai. Jie užtikrina pagrindinius svetainės funkcionalumus, tokius kaip prisijungimas, paslaugų naudojimas ir pan.
  • Google Analytics – lankomos svetainės, seanso slapukai. Jie naudojami generuoti anoniminei statistikai apie svetainės naudojimą.
  • Hotjar – lankomos svetainės, seanso ir ilgalaikiai slapukai. Mes naudojame Hotjar įrankį lankomumo analizei ir svetainės valdomumo gerinimui.

Mes niekada į slapukus nededame jautrių ar asmeninių duomenų.

Kaip pakeisti slapukų naudojimą

Pašalinimas

Jūs galite pašalinti slapukus iš jūsų naršyklės -įprastai lankytų svetainių “Istorijoje”.

Užblokavimas

Naršyklė leidžia jums užblokuoti slapukų išsaugojimą jūsų kompiuteryje, tačiau jei taip padarysite svetainių funkcionalumas bus ribotas. Informacija apie slapukų saugojimo parinkčių konfigūravimą jūsų naršyklėje pateikiama nurodytos naršyklės teikėjo svetainėje:

Daugiau informacijos apie slapukus ir jų naudojimą galima rasti AboutCookies.org.

Ši svetainė naudoja Google Analytics

Ši svetainė naudoja Google Analytics, tiekiamą Google, Inc. (toliau vadinama "Google"). Google Analytics naudoja slapukus. Informacija apie svetainės naudojimą kartu su failo turinio slapuku bus perduota „Google“ ir saugoma JAV serveriuose. Google šią informaciją panaudoja svetainės naudojimo įvertinimui bei ataskaitų apie jos veikimą, skirtų operatoriui, kūrimui, o taip pat kitų paslaugų, susijusių su svetainės veikla, bei interneto naudojimą bendrai. Google šią informaciją gali perleisti tretiesiems asmenims, jei to reikalauja įstatymai arba jei tretieji asmenys apdoroja šią informaciją Google.

Google Analytics paslauga yra išplėsta susijusiomis „Google“ teikiamomis reklamos funkcijomis, būtent:

  • Apžvalgų Google reklamos tinkle rodymas,
  • Pakartotinė rinkodara (skelbimų rodymas turinio tinkle pagal peržiūrėtus produktus),
  • Išplėstinės demografinės apžvalgos (anoniminių demografinių duomenų ataskaitos).

Daugiau informacijos apie duomenų apdorojimą ir jų naudojimą galima rasti  Google sutarties sąlygose.

Kaip uždrausti Google Analytics sekimą

Jei jūs nenorite suteikti anoniminių duomenų apie svetainės naudojimą Google Analytics, galite pasinaudoti Google tiekiamu įskiepiu. Įdiegus ir aktyvavus jį jūsų naršyklėje, duomenys nebus siunčiami.